Koreamour
Veido priežiūros kosmetika iš Korėjos. 5% nuolaida visai kosmetikai su kodu KT5
Aplankyti
Ekozoe
Puikiai šeimos savijautai. 10% nuolaida visai produkcijai su kodu OLGA
Aplankyti
Malachite Cosmetics
Lietuvos gamintojo kūno priežiūros priemonės. 20% nuolaida visam asortimentui su kodu – Olgatransformacija
Aplankyti
Kam gi daryti vakuumą?
Pažvelkime į šį klausimą atidžiau. 👌🏼
Iš karto noriu pasakyti, kad nėra mokslinių įrodymų, kad vakuumas bet kokiu būdu padeda pašalinti riebalus nuo juosmens – nei poodinius, nei visceralinius (tai yra tuos, kurie supa vidaus organus).
❓ Tada kam to reikia?
Štai kam:
🔺 jei ant diržo kabo didelis, į priekį krentantis pilvas, vakuumas gana sėkmingai kovoja su šia problema, natūraliai kartu su tinkama mityba ir protingu fizine aktyvumu
🔺 vakuumas padidina skersinių pilvo raumenų jėgą
🔺 vakuumas sėkmingai kovoja su suglebusiais vidaus organais, palaiko jų gerą formą
🔺 vakuumas gali sumažinti nugaros skausmus ir pagerinti laikyseną.
Na, svarbiausias jo pranašumas yra tas, kad norint atlikti vakuumą nereikia specialios įrangos, o tai reiškia, kad patogu tai daryti namuose.
Bet norint pasiekti maksimalų rezultatą, turite tai daryti reguliariai ir laikytis teisingos technikos!
Taigi, kaip padaryti vakuumą?
Pirmiausia reikia suprasti pradinę pratimo atlikimo padėtį.
Čia ji gali būti skirtingq:
1. Stovint, šiek tiek sulenkus kelius.
2. Galint ant nugaros.
3. Sėdint ant kėdės ar ant gimnastikos kilimėlio lotoso padėtyje.
Čia pateikiama teisinga veiksmų seka:
✔️ Užimkite jums patogią poziciją.
✔️ Lėtai įkvėpkite ir iškvėpkite.
✔️ Dar truputį įkvėpkite ir kiek įmanoma daugiau iškvėpkite. Neįkvėpiant, kiek įmanoma įtraukite pilvą. Tobulam variante, nuo šonkaulių iki dubens kaulų turėtų susidaryti įdubimas. Laikykite šią poziciją kelias sekundes.
✔️Įkvėpkite.
Svarbus momentas yra tai, kada galite atlikti šį pratimą. Geriausia tai daryti ryte nevalgius, tačiau priimtini ur tokie variantai:
💥 Ryte prieš pusryčius nuėjus į tualetą.
💥 Po treniruotės (tuščiu skrandžiu!).
💥 Vakare prieš miegą (tuščiu skrandžiu!).
Idealus variantas būtų kasdien atlikti pilvo vakuumą, 3–5 pakartojimus po 20–60 sekundžių.
‼️SVARBU‼️
Atkreipkite dėmesį, kad vakuumui atlikti yra keletas kontraindikacijų:
1. Paūmėjus lėtinėms pilvo ir dubens srities ligoms.
2. Susirgus virškinamojo trakto ligomis (diafragmos stemplės angos išvarža, gastritas, skrandžio opa ir dvylikapirštės žarnos opa ir kt. – reikalinga gydytojo konsultacija).
3. Per 6 mėnesius po priekinės pilvo sienos ar dubens srities operacijos.
4. Menstruacijų ir nėštumo metu.
5. Su glaukoma ir padidėjusiu spaudimu.
6. Su išemine širdies liga.
7. Su arterine hipertenzija.
8. Su širdies nepakankamumu ir dekompensuota širdies liga.
9. Po valgio neatlikite šio pratimo. Geriausia vakuumą atlikti pabudus, tuščiu skrandžiu arba 3–5 valandas po valgio.
10. Bronchinė astma ir kitos kvėpavimo takų ligos.
11. Pogimdyvinis laikotarpis. Šį pratimą galite pradėti atlikti ne anksčiau kaip po 8 savaičių po gimdymo, su sąlyga, kad gimdymas yra natūralus, ir tik pasitarus su gydytoju.
Po CP, tik pasitarus su gydytoju, sąlygos yra individualios.
Be to, kontraindikacijos apima spiralės buvimą, jei neturite patirties atliekant šį pratimą, jei turite spiralę, prieš pradedant geriau pasitarti su gydytoju.
Menstruacijų metu taip pat nedarome vakuumo. Nes tai gali padidinti kraujavimą ir gali turėti nepageidaujamą poveikį sveikatai (ciklo sutrikimas, amenorėja ir kt.).
Jei atlikdami vakuumą jaučiate diskomfortą ar skausmą, pratimo nebetęskite.
Jei kyla abejonių dėl šio pratimo atlikimo ir kontraindikacijų konkrečiu atveju, rekomenduojame kreiptis į gydytoją.
Masažas sausu šepečiu
Kiekviena moteris anksčiau ar vėliau pastebi „apelsino žievelę” ant savo kūno. Tai yra moters organizmo bruožas – estrogenų ir riebalų ląstelių struktūros dėka 95% moterų per gyvenimą išsivysto celiulitas.
Bet kaip atsikratyti celiulito? Ar įmanoma visam laikui atsisveikinti su „apelsino žievelėmis”?
1 principas: celiulitas yra vidinė, o ne kosmetinė problema.
Galite atlikti tiek masažų, kiek norite, tepti anticeliulitiniais kremais ir kiekvieną dieną sportuoti, tačiau celiulitas kaskart sugrįš.
2 principas: sveika gyvensena.
Oda atspindi mūsų gyvenimo būdą. Jei žmogus nuolat patiria stresą, jam trūksta miego, jis valgo šlamštą, naktį valgo saldumynus, mažai juda, tada, žinoma, visa tai pasireikš kaip nepatrauklios klubų, sėdmenų ir pilvo duobutės.
3 principas: sveikas maistas.
Kova su celiulitu prasideda nuo tinkamos mitybos. Iš raciono būtina pašalinti riebius ir keptus maisto produktus.
Atsisakykite traškučių, gazuotų gėrimų ir alaus, bandelių, pyragų, saldumynų. Visa tai pakeiskite vaisiais, daržovėmis, sultimis, vaisių gėrimais. Paruoškite salotas su daržovėmis ir virta mėsa. Valgykite varškę ir grietinę. Valgymas turėtų būti dažnas (iki 5 kartų per dieną), tačiau porcijos turi būti nedidelės.
Jei taip pakoreguosite mitybą, organizmas bus išvalytas nuo toksinų, pagerės medžiagų apykaita, prasidės natūralus limfos nutekėjimas, o į organizmą pateks mažiau kenksmingų riebalų, kurie nebegalės nusėsti ant šlaunų.
4 principas: daugiau skysčių.
Per dieną reikia išgerti mažiausiai du litrus skysčių. Galite gerti ne tik vandenį, bet ir sveikus gėrimus: žaliąją arbatą, vaisių gėrimus, šviežias sultis, kompotus. Didelis skysčių kiekis lems greitą medžiagų apykaitą ir kūno riebalų deginimą.
5 principas: tapk aktyvesnė.
Be sporto, kaip ir be tinkamos mitybos, neįmanoma atsikratyti celiulito. Tačiau jūs turite suprasti, kad vien sportas neturi įtakos celiulitui. Tačiau kai mes sportuojame, kraujas plūsta į raumenis ir aplinkinius audinius, o tai atneša deguonies ir maistinių medžiagų; gerina kraujagyslių tonusą ir kraujotaką; kraujas tiekiamas į riebalinius audinius. Tai lemia tai, kad riebalinės ląstelės „gyja”.
Ir svarbiausia, jei racionas yra taisyklingas ir yra kalorijų deficitas, padidėjęs fizinis aktyvumas lemia riebalų deginimą. Ir tai jau kelias į gyvenimą be celiulito.
6 principas: vietinis poveikis audiniams.
Toms vietoms, kur atsirado celiulitas, reikėtų padėti iš išorės. Todėl jūs turite atlikti masažus bei vyniojimus kad pagerintumėte limfos nutekėjimą, kraujo mikrocirkuliaciją ir suskaidyti riebalų sankaupas.
❕ Jei kovojant su celiulitu naudojamas tik vienas principas, tai nieko neduos. Net anticeliulitinis masažas salone duos tik laikiną rezultatą, nes vidinė problema išlieka, todėl „apelsino žievelė” vėl ir vėl pasirodys. Norint sėkmingai kovoti, reikia vienu metu naudoti visus nurodytus principus ir metodus kompleksiškai.
Taigi, anticeliulitinės kūno priežiūros schema:
Pirmadienį – šveitimas + vyniojimas
Antradienį – poilsio diena ar masažas šepečiu + anticeliulitinis aliejus
Trečiadienį – šveitimas + vyniojimas
Ketvirtadienis – poilsio diena arba masažas šepečiu + anticeliulitinis aliejus
Penktadienį – šveitimas + vyniojimas
Šeštadienis-Sekmadienis – poilsis
Be abejo, dienas galite paskirstyti taip, kaip jums patogu. Rekomenduojama šveitimas + vyniojimas 3 kartus per savaitę. Sausas masažas + anticeliulitinis aliejus – neprivaloma!
Veliau atsiras vaizdo įrašai apie kiekvieną procedūrų etapą!
Tinkama detoksikacija – yra subalansuota mityba, kuri palengvina virškinimo sistemą ir vis tiek suteikia būtinas maistines medžiagas organizmui. Be alkio! Pagrindinis detoksikacijos tikslas yra pagerinti organizmo funkcijas, o ne numesti svorį. Bet kai visi procesai vyksta teisingai, svoris krenta kaip „premija“.
Detoksikacijos diena „sveika“ prasme yra lengva diena, kuri palengvina virškinamojo trakto darbą, tačiau tuo pačiu metu joje yra visų reikalingų maistinių medžiagų, ji nesukelia alkio ir neišprovokuoja cukraus antplūdžio.
Dažniausiai tai yra diena, kai laikomasi „lengvos“ vegetariškos dietos – daugiausia sultys, kokteiliai, vaisiai ar daržovės, į kuriuos pridėta augalinių riebalų. Dažniausiai meniu priklauso nuo sezono.
Šią dieną efektyviai pradedami organizmo valymo ir virškinimo procesai. Išmatos yra normalizuotos, o tai yra labai svarbu sveikatai. Tokią dieną rekomenduojama organizuoti ne dažniau kaip kartą per 7-10 dienų.
Skirtumas tarp detoksikacijos ir iškrovos dienų yra gana paprastas. Paprastai iškrovos diena reiškia vieno produkto dietą (pavyzdžiui, grikių, kefyro) arba labai mažai kalorijų turinčią dietą. Taisyklinga detoksikacija nėra badavimas. Iš esmės tai yra vegetariška diena su šarminančiu maistu, o racione yra visų reikalingų maistinių medžiagų: riebalų, baltymų, daržovių ir vaisių.
Kaip detoksikuotis, kad nepakenkti organizmui?
❕Detox dienai reikia šiek tiek pasiruošti:
Dieną prieš detoksikaciją ir dieną po detoksikacijos:
❌Venkite raudonos mėsos, alkoholio ir baltojo cukraus.
❌Sumažinkite kavos ir visų kofeino turinčių gėrimų kiekį iki 1 puodelio per dieną.
❗️Vakarieniaukite ne vėliau kaip likus 4 valandoms iki miego ir bet kokiu atveju ne vėliau kaip nuo 20:00 iki 20:30.
❗️Laikykitės tų pačių taisyklių kitą dieną po detoksikacijos.
❌ Detokscijos dieną atsisakykite rimto fizinio krūvio.
❌Neatlikite detoksikacijos ilgiau nei dieną, jei tai darote pirmą kartą. Jei jau esate profesionalas, programą galima pratęsti iki 3 dienų. Bet ne daugiau!
❌Detox dieną atsisakykite alkoholio ir sumažinkite kofeino kiekį. Leidžiama gerti žolelių arbatą, cikorijas. Nepamirškite gerti dvigubau daugiau vandens, nei įprastai.
‼️Nepasitarus su gydytoju, detoksikacijos diena nevykdoma esant ligoms, kurioms reikalinga medicininė mityba (opos, cukrinis diabetas ir kt.), nėštumo ir žindymo laikotarpiu, detoksikacijos nerekomenduojama atlikti jaunesniems nei 18 metų vaikams.
DETOX DIENĄ:
Valgykite viską kaip įprasta, bet neįtraukite:
❌Gyvūnų kilmės produktų: mėsa, žuvis, pieno ir jūros gėrybės, kiaušiniai ir kt.
❌Visi gėrimai, kuriuose yra kofeino ir alkoholio.
❌Saldainiai, kurių sudėtyje yra baltojo cukraus.
❌Visi miltai (duona, makaronai ir kt.)
❌Vakarienė ne vėliau kaip likus 4 valandoms iki miego (bet kuriuo atveju – ne vėliau kaip 20:30).
❌Pradėkite dieną su stikline vandens, po 20 minučių suvalgykite vieną vaisių. Kiti pusryčiai – laikantis aukščiau išvardytų taisyklių.
Preliminarus detox dienos meniu nr 1.
Užkandis. Kriaušė
Pusryčiai. Sorų košė (50 g sausos) su uogomis (50 g) ir riešutų pienu (100 ml)
Pietūs. Lęšiai (50 g sausų) su pesto padažu ir daržovių salotomis (pomidorai, agurkai) su 1 v.š. alyvuogių aliejauds.
Užkandis. Bet koks vaisius ir 15 g riešutų
Vakarienė. Daržovių troškinys: baklažanai, cukinijos, svogūnai, žolelės ir 1-2 v.š. alyvuogių aliejaus – daržovių porcija pagal alkį.
Jei jaučiate alkį, likus 2 valandoms iki miego, galite atsigerti žolelių arbatą su 1 arbatiniu šaukšteliu medaus.
Preliminarus meniu nr. 2
Jei produktų kiekis nenurodytas, vadovaukitės alkio jausmu.
Užkandis. 1 žalias vaisius / žaliasis kokteilis
Pusryčiai. Smoothie: ½ avokado + 1 bananas + vanduo iki norimos konsistencijos.
Užkandis. 150-200 g bet kokių nerūgščių vaisių pagal skonį, 15 g riešutų ar riešutų pieno
Pietūs. Salotos: žalumynai + pomidorai + 1 v.š. alyvuogių aliejaus arba sezamo sėklų aliejaus. Arba bet kokia daržovių sriuba. Galimas variantas yra daržovių sultys ar kokteiliai.
Užkandis. Šviežios morkos / morkų sultys su 1 šaukšteliu alyvuogių aliejaus.
Vakarienė. 1 baklažanas arba cukinija, kepta orkaitėje, 1 v.š. pesto / alyvuogių aliejaus – žaliosios salotos su citrinos sultimis arba daržovių salotos su avokadu ir žolelėmis.
Ką galite gerti?
Svarbu išlaikyti gėrimo režimą visą dieną. Iš gėrimų leidžiamas vanduo kambario temperatūros ir žolelių arbata (1 kg svorio reikia 30 ml vandens). Visiškai pašalinkite kofeiną visai dienai: kavą, juodąją ir žaliąją arbatą, kakavą ir alkoholį. Bet kokie kokteiliai yra leidžiami, tačiau vaisių kokteiliai tik iki 14:00.
Populiariausias būdas pataisyti figūrą namuose – įvyniojimas. Savotiška talasoterapija efektyviai kovoja su celiulitu ir apimtimis dėl specialios aktyvios sudėties, kuri ant odos apvyniojama polietileno tempimo plėvele.
Įvyniojimas užtikrina vietinį ir bendrą medžiagų apykaitos padidėjimą, ryškų limfos nutekėjimą ir edemą mažinantį poveikį bei pagerina odos tonusą.
Karšto įvyniojimo metu oda yra veikiama terminio poveikio – tai leidžia išplėsti poras ir kraujagysles, pašalinti skysčių perteklių ir pagreitinti maistinių medžiagų įsisavinimą iš mišinio.
Šaltas įvyniojimas, priešingai, susiaurina poras ir padidina kraujo nutekėjimą iš poveikio vietos. Ši procedūra skirta esant edemai ir uždegiminiams procesams. Šaltas įvyniojimas turi tonizuojantį poveikį ir yra skirtas tam tikroms ligoms – pavyzdžiui, venų varikozei.
Kontrastinių įvyniojimų efektyvumą lemia karšto ir šalto poveikio kaitaliojimas probleminėse srityse. Procedūra pasižymi geru kraujagysles stiprinančiu poveikiu ir padeda pradėti riebalinio audinio skaidymosi procesą – rekomenduojama metant svorį.
Bendrosios kontraindikacijos – visos ligos ūminėje stadijoje. Pavyzdžiui, odos vientisumo pažeidimas, venų varikozė mazginėje stadijoje (kai negalima daryti jokių kūno įvyniojimų).